مهران الفتی کیه؟

مهران یه استراتژیست خلاقیته

می‌دونید استراتژیست خلاقیت به کی میگن؟
بذارید یه داستان براتون بگم که بهتر با این مفهوم و شغل مهران آشنا بشید.

هنر یا تبلیغات؟

به خلاقیتی که استراتژی پشتش نباشه میگن «هنر» و به خلاقیتی که همراه با استراتژی باشه میگن «تبلیغات».

- جف ریچاردز (نویسنده‌ی سرشناس حوزه‌ی بازاریابی و تبلیغات)

خب، طبق این تعریف چیزی که می‌تونیم ازش مطمئن باشیم اینه که مهران فقط یه هنرمند نیست. شاید نقطه‌ی قوتش تفکر استراتژیک و تصور چشم انداز بلندمدت باشه، حتی برای کوچک‌ترین کارها (مثل طراحی یه پوستر). اما برای اینکه بتونه از این تفکر تو زمینه‌ی تبلیغات استفاده کنه، لازمه که یه هنرمند هم باشه.

مهران به توان دو

یه نکته‌ی جالب در مورد مهران اینه که مدل کار کردن مغزش با بیشتر آدم‌هایی که شما می‌شناسید فرق می‌کنه. مهران یه آدم «دومغزیه». آدم‌های دو مغزی می‌تونن ارتباط خیلی قوی بین دو نیم‌کره‌ی مغزشون برقرار کنن.

برای اینکه بدونید «دومغزی بودن به چه درد تبلیغات می‌خوره» براتون یه مثال می‌زنم:


تو کمپین‌های تبلیغاتی تیم تبلیغات قراره از جانب یه برند حرفی رو به مخاطبش بزنه. هر برند بسته به ویژگی‌ها و شخصیتش، یه «لحن» داره که محدودیت‌هایی تو ایده‌پردازی ایجاد می‌کنه. از طرفی رقیب‌های اون برند هم ممکنه بخوان حرف مشابهی بزنن، پس باید بتونه به شکل جدید و خلاقانه‌ای حرفش رو بزنه.

در واقع نیازی هست به «خلاقیت» و در عین حال «محدودیت»هایی هم وجود داره. این محدودیت‌ها برای تیم‌های خلاق و ایده‌پرداز همیشه یه چالش بزرگه و متأسفانه تو بیشتر مواقع یا موفق نمی‌شن در چارچوب اون محدودیت‌ها خلاقیت نشون بدن یا ممکنه محدودیت‌ها رو نتونن راعایت کنن.

در هر دوی این حالت‌ها برند به عنوان کارفرما ضرر می‌کنه.

اگه یه مسیر برای تفکر خلاق تعریف کنیم و یه رهبر بتونه تیم خلاقیت رو تو این مسیر هدایت کنه، نتیجه چیزی کمتر از معجزه نیست. به این رهبر میگن استراتژیست خلاقیت.

مهران
چطور شد
استراتژ‌یست خلاقیت؟

مهران وقتی دبیرستانی بود برای اولین بار پاش رو تو یه چاپخونه گذاشت. زمانی بود که خبری از آتلیه‌های گرافیک نبود و چاپخونه‌ها با FreeHand کارهای گرافیکی رو می‌بستن. از همون موقع می‌دونست که دوست داره گرافیک دیزاین رو یاد بگیره.

امروز مهران تو زمینه‌ی طراحی گرافیک ۴ سال سابقه‌ی کار داره و پروژه‌های گرافیکی زیادی رو تو این مدت انجام داده. با تصویرسازی، عکاسی، تصویربرداری، موشن دیزاین، تدوین، کارگردانی و نویسندگی هم آشناست.

مهران تو حوزه‌ی دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی هم تجربه داره و با متودهای تحقیقات بازار، تحلیل و بررسی داده‌های آماری، شناخت مخاطب و برند، استراتژی ارتباطی و بازاریابی، تخصیص و خرید رسانه و مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ آشناست.

این تجربه‌ها حاصل کار کردن تو آژانس‌ها و استودیوهای مختلف طی این سال‌هاست. به پشتوانه‌ی این تجربه امروز مهران به عنوان استراتژیست خلاقیت با تیم‌های هنری، خلاقیت، مدیریت کمپین، برندینگ، بازاریابی و اکانتینگ کار می‌کنه و به عنوان مشاور فریلنسر با کسب‌وکارهای کوچیک و بزرگ هم همکاری می‌کنه.

به نفعتونه
با مهران کار کنید

می‌دونم این جمله شبیه یه تهدیده، اما واقعیت داره. دلیلش هم اینه که مهران تو همه‌ی کارها «بهینه‌سازی» رو لحاظ می‌کنه. به این معنی که تمام تلاشش رو می‌کنه که از تمام داشته‌های برند شما و پتانسیل‌های بازار استفاده کنه تا هزینه‌ها رو به حداقل و عملکرد کمپین رو به حداکثر برسونه.

به عنوان حرف آخر رجوع می‌کنم به ضرب‌المثل معروف «سنگ مفت، گنجشک هم مفت»! شماره تلفن و ایمیل و لینک‌های سوشال من تو وب سایتم هست. از هر راهی که دوست دارید با من تماس بگیرید.

ممنونم از شما که به من اعتماد کردید

همکاری و دوستی با شما برای من افتخار بزرگی بوده و هست