کمپین «دوستاتو یوسیمی کن» برای برند «همراه اول»

چند سالی هست که گوشی‌های موبایل با قابلیت دسترسی به اینترنت نسل چهار تو بازار ایران خرید و فروش میشن. اولین گوشی‌هایی که از نسل چهار اینترنت پشتیبانی می‌کردند قیمت بالایی داشتن و شاید به همین دلیل اپراتورهای موبایل هم اون موقع پوشش گسترده‌ای برای اینترنت نسل چهار ارائه نمی‌دادن. اما وقتی گوشی‌های اندرویدی 4G اقتصادی با قیمت کم وارد بازار شدن، اپراتورها هم به فکر افتادن که از این موقعیت استفاده بکنن.

همراه اول سیم کارت‌های جدیدی رو معرفی کرد که به کاربرانش امکان استفاده از اینترنت 4G رو می‌داد. اسم این سیم کارت‌ها «یوسیم» بود. یه مدت طول کشید تا مشترکین همراه اول یوسیم و امکاناتش رو بشناسن. تا قبل از دی ماه ۱۳۹۶ همراه اول کمپین‌هایی رو برای معرفی یوسیم تو رسانه‌های فراگیر و دیجیتال طراحی کرد. کمپین «دوستاتو یوسیمی کن» از دی ماه ۱۳۹۶ شروع شد و هدفش ترغیب مشترکین همراه اول به تعویض سیم کارت‌های قدیمی با یوسیم بود.

در این طرح از مخاطب خواسته می‌شد که دوستان یوسیم رو به دوستان خودش معرفی کنه و در صورتی که اونها سیم کارت قدیمیشون رو با یوسیم تعویض می‌کردند، هر دو نفر (معرف و دوستش) اینترنت رایگان هدیه می‌گرفتن. به معرف ۵ گیگ و به دوستش ۱۵ گیگ اینترنت به عنوان جایزه تعلق می‌گرفت. البته تمرکز این کمپین روی معرف بود و اسم رمز کمپین هم referral یا «معرف» بود.

آگهی تلویزیونی کمپین «دوستاتو یوسیمی کن»

در این کمپین من که به تازگی به پرمون طرح ملحق شده بودم، تو جلسات ایده پردازی شرکت کردم. اسلوگانی که برای کمپین دیجیتال پیشنهاد داده بودم «دور دوستاتو خط بکش» بود. با این که این اسلوگان قبول نشد اما همونطور که تو آگهی تلویزیونی کمپین می‌بینید، تو متن نریشن ویدئو نقش پررنگی داشت.

آگهی تلویزیونی کمپین «دوستاتو یوسیمی کن»

این کمپین اولین تجربه‌ی همکاری من با همراه اول بود که زمینه ساز تجربه‌های مشترک بعدی شد.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *